Karalama Defteri

DİKKAT AYNA VAR

“Ben” kaç kişidir?

Ben elbette bir kişidir. Ben ayrıca herkestir, her şeydir. Ben tüm eşyadan ( şeylerin çoğulu) bana yansıyandır.

Meşhur hikayeyi pek çoğumuz okumuştur ya da birilerinden duymuştur;Mehmet Gürsoy Tarih:22.06.2012

Yukarı   Devamı

ÖYLESİNE BİR YAZI

Eğitimlere başlarken bazı sorular sorarak başlamayı severim. Pek çok meslektaşım da buz kırıcı olarak, grubu tanımaya yönelik bir araç olarak muhtemelen benzer soruları soruyordur.

Birinci sorum genele sorduğum soru, koçluk kaynaklı bir başlangıç sorusu; “ne için buradasınız?” Diğer sorum tanışma sırasında sorduğum birkaç sorudan bir tanesi olan “gelecek hayaliniz nedir?”Mehmet Gürsoy Tarih:4.07.2012

Yukarı   Devamı

Koçluk, Akıl Vermelere Karşı

“Koçluk Akıl Vermelere Karşı” tam da bir çizgi roman başlığı gibi oldu. Koçluk özü gereği bir şeylere karşı olma işi değil o yüzden bu başlığı bir çatışmayı yüceltmek için değil, koçluk sürecine dair beklentileri doğru yönetebilmek adına kullandım.

Zaman zaman koçluk seanslarına gelen danışanlardan “koçluk eğitimi benim için önemli, bu eğitimden bana yol göstermenizi, benim çözemediğim konularda çözmeme yardımcı olmanızı istiyorum” gibi yorumlara rastlayabiliyoruz. Gerek kurumsal gerekse bireysel koçluklarda koç bir akil adam / kadın şeklinde algılanabiliyor. Ancak koçluk, temellerini bazı değer ve prensipler üzerine kurmuş bir çalışma disiplini. Bunları kısaca belirtmek gerekirse;Mehmet Gürsoy Tarih:31.07.2012

Yukarı   Devamı

MUCİZEYE TANIKLIK ETMEK

24 Şubat 2014 saat 08.20. Mucize gün yüzü gördü. Mürşidim ilk kez irşad etti.

Gerek tasavvufta ve gerekse pek çok farklı kendi bulma yolculuğunda bir rehber veya bir mürşid ( yolu aydınlatan, yol gösteren) ihtiyacından bahsedilir. Ninja Kamplumbağaların Usta Splinter’ı vardır mesela. Ya da Rocky filminden esinlenerek çekilen Karate Kid’i yola sokan Mr. Miyagi’dir.


Mehmet Gürsoy Tarih:24.02.2015

Yukarı   Devamı