Ne Dediler?

İsviçre Sigorta , Ergoisviçre Sigorta ve Ergo. Uzun yıllar Mehmet Gürsoy’la birlikte olma şansı yakaladım. Pek çok kez eğitimine katıldım ve/veya gözlemci oldum. Ben, bölge acentelerimiz ve tüm ekip arkadaşlarım, Mehmet Bey’in sıcak, samimi tavırlarından mutlu olduk. Konulara hakimiyeti, anlatım tarzı ve eğitim sırasındaki yönetim biçimi, eğitimin her zaman canlı kalmasını sağladı. Genel anlamda, bir otelde yapılan eğitimlerde, insanlar kısmen ilk gün yemekten sonra ve özellikle ikinci gün, bitse de gitsek diye düşünürler. Ancak Mehmet Bey’in eğitimlerinde gerek bölge personeli ve gerekse acenteler tüm eğitim boyunca sıkılmadan, pür dikkat eğitimi takip edebilmektedir. Mehmet Bey’in olayı ele alışı, sunumu bunlarla ilgili kullandığı argümanlar, konuyu hiç bilmeyen birinin bile, anlatılanı kolayca anlamasını sağladı. Olayı bir proje mantığında irdeleyen, olayın önce anlaşılmasını sağlayan, ondan sonra çözüm yollarını ortaya koyan, Mehmet Bey’den çok şey öğrendik.

Ali PARMAKSIZ - Orta Anadolu Bölge Müdürü
ERGO Sigorta

Yukarı    Sizde Paylaşın

Mehmet Gürsoy ile yaptığımız koçluk çalışmasında kişisel hedeflerimin belirlenmesi ve belirlenen yolda ilerlenmesi için başarılı bir çalışma gerçekleştirdik. Çalışma sırasına sergilenen yaklaşım oldukça profesyoneldi. Güçlü soruları sayesinde kendi konularımı derinlemesine irdeleme fırsatım oldu. Mehmet Gürsoy’a tuttuğu ayna için teşekkür ederim.

İlke HÜR - İnsan Kaynakları Yöneticisi


Yukarı    Sizde Paylaşın

Mehmet Gürsoy’ un farklı eğitimlerine katıldım. Eğitimlerinde farklı tarzı, günlük hayatın ve iş yaşamının içinden getirdiği örnekler ile akılda kalan, keyifli bir eğitim süreci yaşayıp, kendi hayatımda uygulayabildiğim beceriler ve yeni davranışlar edindim. Bence bu kısmı da Mehmet Gürsoy’ un eğitimlerini ayıran bir özellik. Yani eğitimleri sadece keyifli vakit geçirilen birer sosyal aktivite olmanın ötesinde katkılar sağladığım bir kişisel gelişim süreci haline getirmesi…

Sevil ŞENER - Aktüerya Müdürü
Ray Sigorta

Yukarı    Sizde Paylaşın

Mehmet Gürsoy ile gerçekleştirdiğimiz koçluk görüşmeleri benim için iş yoğunluğu arasında durup düşünmek ve sorgulamak sureti ile asıl amaca ulaşmak adına faydalı ve bir o kadar da keyifli geçmiştir. Kendisinin benimle ilgili gözlem ve özetleri, ödevleri, paylaşımları bilmekten öte kullanmaya başladığım yöntemler kazandırmıştır. Bu süreçte Mehmet Bey’i tanımaktan duyduğum memnuniyeti ifade eder, katkıları için teşekkür ederim.

Dilek HIZARCIOĞLU - Mimari Proje Müdürü
TEMA MAĞAZACILIK HİZMETLERİ TİC. A.Ş.

Yukarı    Sizde Paylaşın

Mehmet Gürsoy’la 2005 yılında bir koçluk çalışmam oldu. Bu çalışmada bana gelmek istediğim yere ulaşmam için gerçekten çok iyi bir yol arkadaşlığı yaptı. Akıllı soruları, yerinde tepkileri ve bana/amacıma olan inancıyla, zaten bildiğim ama farkında olmadığım doğruları tekrar bulmamı sağladı. Onunla tanıştığım için şanslıydım.

Haldun İNAN - Hasar Grup Müdürü
MARSH Sigorta ve Reasurans

Yukarı    Sizde Paylaşın

“Eğitim Danışmanlık firmalarından alınan özellikle kişisel gelişim eğitimlerine hap çözümler sundukları için çok sıcak bakmayan bir İK profesyoneli iken Mehmet Gürsoy ile çalışmaya başladıktan sonra bu tür eğitimleri daha hassas bir şekilde değerlendirmeye başladım. Samimiyeti, tamamen sizin talep ve ihtiyaçlarına yönelik yaklaşımı ve eğitim programlarını sizlerle birlikte hazırlıyor olması kendisinden almış olduğumuz eğitimlerden ciddi şekilde faydalanmamızı sağladı. Mehmet Bey’den alınan eğitimlerden sonra şimdiye kadar aldığımız en iyi geri bildirimleri aldık. Samimiyeti, profesyonel yaklaşımı ve tam bir stratejik ortak olarak çalışmaya gayret göstermesi seçimlerimizin ne kadar doğru olduğunu gösterdi. Başarılarının devamını dileriz.”

Engin Sezgin - İnsan Kaynakları & Eğitim Direktörü
Voyage Hotels Grup

Yukarı    Sizde Paylaşın

Mehmet Gürsoy ile “Telefonda İletişim” konu başlığında çalışma fırsatımız oldu. Eğitim öncesi ihtiyaç belirleme çalışmalarında doğru adımlar atmamızın sonucu olarak katılımcılardan eğitimlerin keyifli ve verimli geçtiği yönünde geribildirimler aldık. Özellikle sigorta sektörü özelinde sahip olduğu bilgi birikimi sayesinde eğitim içeriğinin ve örneklerin verimli olması bizim için önemliydi. Oluşacak olan eğitim ihtiyaçlarımız doğrultusunda kendisi ile yeniden çalışma fırsatı bulacağımıza inanıyorum.

Dr. Mehmet ÖZYURT - İnsan Kaynakları Müdürü
Işık Sigorta

Yukarı    Sizde Paylaşın

2011 yılından bu yana Mehmet Gürsoy ile çalışmaktayız. Kendisinin bizimle kurduğu iletişimi ve yapı içerisindeki farklı çalışan gruplarına yönelik, ihtiyaca özel ve çözüm odaklı eğitim yaklaşımları beraber çalışırken bize büyük rahatlık sağlıyor. Aynı zamanda eğitimleri takip eden süreçte gruplar bazında yazdığı raporlar ve grubun genel yapısıyla ilgili geribildirimleri ilerleyen süreçteki planlamalarımıza ve aksiyonlarımıza sunduğu katkı bakımından çok değerli.

Candaş ERGEZEN - Garanti Emeklilik Eğitim Yöneticisi
Garanti Emeklilik

Yukarı    Sizde Paylaşın